قرض دادن روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

قرض دادن: روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسکن مهر هویت شهرها را از بین برد / آخوندی

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه مسکن مهر با کشاندن جمعیت به سمت حاشیه و زاغه نشینی و ایحاد شهر در دل بیابان ها، مرکز شهر را به اسم توسعه مدرنیته بی هویت کرد که ام

مسکن مهر هویت شهرها را از بین برد / آخوندی

آخوندی: مسکن مهر هویت شهرها را از بین برد

عبارات مهم : پروژه

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه مسکن مهر با کشاندن جمعیت به سمت حاشیه و زاغه نشینی و ایحاد شهر در دل بیابان ها، مرکز شهر را به اسم توسعه مدرنیته بی هویت کرد که امیدواریم هیچ گاه در آینده این چنین طرح ها به اجرا گذاشته نشود.

به گزارش مهر، عباس آخوندی ظهر پنجشنبه، در هفتمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری و مراسم دیدار از کارخانه ریسباف اصفهان، اظهار داشت: ۹ تا ۱۰ میلیون نفر از مردم کشور در حاشیه شهر و در بدترین اوضاع در حال زندگی هستند.

مسکن مهر هویت شهرها را از بین برد / آخوندی

وی بیان داشت: ۹ میلیون نفر در بافت های میانه شهر زندگی می کنند که در حال فرسودگی است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام این اتفاقات ماحصل مدرنیته کردن شهرها بدون توجه به ماهیت مهم آن هست؛ یعنی اصفهان را در حالی توسعه دهیم که دیگر هویت اصفهان را نداشته باشد و ایرانی بسازیم که رنگ از اصالت کشور عزیزمان ایران نداشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه مسکن مهر با کشاندن جمعیت به سمت حاشیه و زاغه نشینی و ایحاد شهر در دل بیابان ها، مرکز شهر را به اسم توسعه مدرنیته بی هویت کرد که ام

وی با اشاره به اینکه جهت برطرف این چالش نیاز داریم یکبار دیگر به شهر برگردیم و صورت مسئله را پاک نکنیم، ادامه داد: اینکه جهت توسعه به بیرون از شهر می رویم و پروژه های بزرگ را کلنگ می زنیم این موضوع، در واقع فرار از پرسشها است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نیاز مهم امروز کشور در بازآفرینی شهری هست، گفت: منظور از این مقوله برگرداندن جمعیت از دل حاشیه ها به مرکز شهری و دل محلات است.

مسکن مهر هویت شهرها را از بین برد

وی با انتقاد از کارها و اجرای پروژه هایی که طی این سال ها با عنوان توسعه شهری باعث از بین بردن هویت شهرها شد و مردم را از مرکز شهرها به حاشیه ها برد، افزود: یکی از این پروژه ها اجرای مسکن مهر بود که چند ۱۰ هزار میلیارد تومان صرف آن شد و با کشاندن جمعیت به سمت حاشیه و زاغه نشینی و ایحاد شهر در دل بیابان ها، مرکز شهر را به اسم توسعه مدرنیته بی هویت کرد که امیدواریم هیچ گاه در آینده این چنین طرح ها به اجرا گذاشته نشود.

مسکن مهر هویت شهرها را از بین برد / آخوندی

آخوندی با بیان اینکه مدرنیته کردن شهرها به اسم توسعه بدون توجه به هویت مهم و ذاتی کلان شهرها آسیب بزرگی را وارده کرده است و همین توسعه مدرنیته ناپایداری را بر شهرها وارد ساخته هست، اظهار داشت: امروزه در قالب طرح ها و برنامه های متفاوت و کنفرانس ها به دنبال راهکارهای توسعه پایدار در شهر ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه ۶۶ هزار هکتار از بافت های شهری کشور عزیزمان ایران دارای بافت های فرسوده هست، ادامه داد: تصور ما بر این است که در ۶۶ هزار هکتار بافت فرسوده، حدود ۵۰۰ واحد مسکونی قابل بازآفرینی است که نیاز به اعتبار ۵۰ هزار میلیارد تومان است که به وسیله مردم و بانک ها قابل تامین است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه مسکن مهر با کشاندن جمعیت به سمت حاشیه و زاغه نشینی و ایحاد شهر در دل بیابان ها، مرکز شهر را به اسم توسعه مدرنیته بی هویت کرد که ام

وزیر راه و شهرسازی با اظهار اینکه در بازآفرینی شهری، شهرداری ها نقش موثری خواهند داشت، تصریح کرد: ما بدنبال رونق محلات در بازآفرینی شهری هستیم که در این وقت خود مردم وارد ساخت و ساز منزل های خود می شوند.

چهارباغ اصفهان به نام بازآفرینی شهری تخریب شد

مسکن مهر هویت شهرها را از بین برد / آخوندی

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۳ ستادی در جهت باز آفرینی شهری ستاد کشوری تشکیل و سند آن نوشته شد، گفت: در سیاست های عملی به جای پروژه محوری، برنامه محوری را تعریف کردیم که تمام نهادهای حکومتی، مدنی، محله ای و مردمی در این برنامه ها ایفای نقش کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هنگامی که سخن از بازآفرینی شهری به میان می آید منظور تخریب و ایجاد ساختمان های تازه نیست که چنین اتفاق ناگواری جهت چهارباغ اصفهان افتاد.

وی افزود: از چهارباغی مملو از کارخانجاتی که هر کدام یک اثر تاریخی محسوب می شد، تنها همین کارخانه ریسباف مانده هست. این بدترین اتفاقی بود که به اسم توسعه تمامی کارخانجات و آثار باستانی از بین بردن و به یک سکونتگاه مدرن مبدل شدند.

آخوندی گفت: اصفهان یک آئین هزار نقشه است که باید با این نقشه ها و مردم خلق مجدد کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید شرکت اجتماعی را بر مبنای محله محور ساخت، بیان داشت: جهت ما شهر یک شرکت اجتماعی است که کوچکترین کالبد این شرکت محلات هست. محلاتی که مردم را دور هم جمع می کند و به آن محله و شهر هویت می دهد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: خروج مراکز شهری از حالت قدیمی در بازآفرینی شهری با نام توسعه و سوق دادن جمعیت به مکان دورتر، به هویت شهر آسیب وارد می کند.

واژه های کلیدی: پروژه | اصفهان | در حاشیه | شهرسازی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs