قرض دادن روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

قرض دادن: روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار بین الملل انگلیس و پرداخت 40 میلیارد یورو جهت خروج از اتحادیه اروپا

نشریه ساندی تلگراف در گزارشی بیان کرد که انگلیس با پرداخت 40 میلیارد یورو به عنوان هزینه خروج از اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرده است.

انگلیس و پرداخت 40 میلیارد یورو جهت خروج از اتحادیه اروپا

انگلیس و پرداخت 40 میلیارد یورو جهت خروج از اتحادیه اروپا

عبارات مهم : اروپا

نشریه ساندی تلگراف در گزارشی بیان کرد که انگلیس با پرداخت 40 میلیارد یورو به عنوان هزینه خروج از اتحادیه اروپا اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش ایرنا، ساندی تلگراف نوشت: مقامات دولت انگلیس به این نتیجه رسیده اند که این پیشنهاد می تواند مذاکرات برگزیت را از بن بست کنونی خارج کند. بااین حال لندن زمانی این هزینه را می پردازد که اتحادیه اروپا هم وقت با برگزاری مذاکرات برگزیت، در رابطه با آینده همکاری های تجاری فی مابین مذاکره کند.

این نشریه انگلیسی افزود: مذاکره کنندگان انگلیسی به این نتیجه رسیده اند که اتحادیه اروپا تحت هیچ شرایطی حاضر نیست تا پیش از روشن شدن اوضاع حقوق شهروندان اروپایی ساکن انگلیس، اوضاع مرزی دو ایرلند در پسا برگزیت و هزینه خروج این کشور از اتحادیه اروپا، در رابطه با همکاری های تجاری گفت وگو کنند. به همین خاطر مقامات انگلیس طرحی را پیشنهاد می کنند که بر اساس آن این کشور طی سه سال بعد از خروج از اتحادیه اروپا هر سال 10 میلیارد یورو به این نهاد اروپایی پرداخت کند.
ساندی تلگراف نوشت: هرچند استمرار پرداخت این هزینه تمام مسئله خروج از اتحادیه اروپا را حل نمی کند ولی مذاکره کنندگان انگلیسی امیدوار هستند که این مساله منجر به شروع مذاکرات تجاری میان دو طرف خواهد شد.
ساندی تلگراف اضافه کرد: این پیشنهاد در حالی صورت می گیرد که جهت مذاکره کنندگان انگلیسی محرز شده است که اتحادیه اروپا هزینه برگزیت را در محدوده 60 میلیارد یورو برآورد می کند.
درصورتی که این خبر صحت داشته باشد، با عنوان گیری اخیر ‘بوریس جانسون’ وزیر خارجه انگلیس که طی اظهاراتی جنجالی در مجلس عوام در پاسخ به پرسش نماینده ای که پرسید ‘اگر اتحادیه اروپا صورتحساب سنگینی را در رابطه با برگزیت ارائه دهد، آیا این کشور حاضر است بگوید «بروید پی کارتان»’ گفت: صورتحسابی که من دیده ام غیرمنصفانه است … به نظر من ‘بروید پی کارتان’ مناسب ترین واژه جهت بیان این مساله هست، مغایرت خواهد داشت.
دور سوم مذاکرات برگزیت قرار است 28 ماه جاری میلادی (آگوست) در بروکسل برگزار شود و این در حالی است که مذاکره کنندگان انگلیسی نسبت به پیشرفت در این دور از گفت وگوها بدبین هستند.
مذاکرات ماه جولای گذشته میان اتحادیه اروپا و انگلیس، در حالی به آخر رسید که بر اساس گزارش های منتشر شده، دو طرف بر سر نیمی از مباحث با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.
وضعیت حقوق شهروندان اروپایی ساکن انگلیس، هزینه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و بحث مرزبندی دو ایرلند بعد از برگزیت ازجمله محورهای مهم مذاکرات برگزیت به شمار می رود.
‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس پیشتر طرحی را در رابطه با حقوق شهروندان اروپایی ساکن انگلیس ارائه داد که براساس آن شهروندان اروپایی ساکن این کشور که بیش از 5 سال در انگلیس زندگی کرده اند قادر خواهند بود تا از مزایای نظام بهداشتی و آموزشی انگلیس بعد از برگزیت بهره مند شوند.
با این حال رهبران اروپایی این طرح را کمتر از حد انتظار خوانده و با آن مخالفت کردند.
به طور کلی ناکامی نخست وزیر انگلیس در انتخابات اخیر این کشور و مجموعه شرایط سخت پیش روی لندن در خروج از اتحادیه اروپا باعث شده است است تا مذاکرات «برگزیت» با دست برتر این اتحادیه پیش برود.
اکثر مردم انگلیس در همه پرسی سال گذشته به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند. به دنبال آن ترزا می در ماه مارس گذشته در نامه ای به دونالد توسک مدیر شورای اروپا میل به کشورش به خروج از اتحادیه اروپا را اعلام کرد.
دو طرف 2 سال وقت خواهند داشت تا بر سر شرح روابط آینده ارزش پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا در ماه مارس 2019 توافق کنند.

انگلیس و پرداخت 40 میلیارد یورو جهت خروج از اتحادیه اروپا

واژه های کلیدی: اروپا | انگلیس | برگزیت | مذاکره | انگلیس | مذاکرات | انگلیسی | اتحادیه اروپا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs