قرض دادن روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

قرض دادن: روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ ترساندن هسته‌ای واقعی در دنیا است / گاردین

روزنامه گاردین در گزارشی با اشاره به لفاظی‌های اخیر مدیر جمهور آمریکا علیه کره شمالی و ترساندن جهت حمله به این کشور نوشت: ترامپ ترساندن هسته‌ای واقعی دنیا است و

ترامپ ترساندن هسته‌ای واقعی در دنیا است / گاردین

گاردین: ترامپ ترساندن هسته ای واقعی در دنیا است

عبارات مهم : آمریکا

روزنامه گاردین در گزارشی با اشاره به لفاظی های اخیر مدیر جمهور آمریکا علیه کره شمالی و ترساندن جهت حمله به این کشور نوشت: ترامپ ترساندن هسته ای واقعی دنیا است و نمی توان وی را تنها با خیالپردازی کنار زد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، در میان تمام حقایق وحشتناکی که در روزهای اخیر ظهور پیدا کرده هست، شاید ترسناک ترین آنها مربوط به دکمه هسته ای باشد که اکنون زیر انگشتان دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا قرار دارد. اکنون مشخص شده است است که در میان تمام قدرت هایی که رییس جمهور آمریکا در اختیار دارد، آن قدرتی که کمترین میزان نظارت روی آن وجود دارد، قدرت شروع جنگ هسته ای هست. این بسیار ترسناک است که شخصی مانند ترامپ مختار است از قدرتمندترین زرادخانه هسته ای دنیا استفاده کند و هیچ کس قادر نیست مانع او شود. بنابراین، بی ربط نیست که در ادبیات سیاسی جهان، به رییس جمهور آمریکا لقب “سلطان هسته ای” داده شده است هست، لیکن وی قادر است با استفاده از سلاح های هسته ای آمریکا و راه انداختن جنگ آخرالزمانیِ هسته ای در جهان، به تمدن انسانی آخر دهد.

ترامپ ترساندن هسته‌ای واقعی در دنیا است / گاردین

همان طور که ترامپ طی ماه های اخیر آموخته هست، شخصی که در دفتر بیضی در کاخ سفید می نشیند، نمی تواند به سادگی با صدور فرمانی اجرایی، مثلاً سامانه خدمات درمانی آمریکا را ناگهان عوض کردن دهد، چراکه وی باید ابتدا اکثریتی را در کنگره با خود هم صدا و هم عقیده کند، تا آنان در دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا به تغییرات مورد نظر مدیر جمهور رای دهند. همین مسئله راجع به عوض کردن سیاست های مهاجرتی آمریکا نیز صادق است و حتی دادگاه های فدرال آمریکا قادرند، فرمان های اجرایی رییس جمهور این کشور را متوقف کنند.

این در حالی است که اگر متأسفانه ترامپ تصمیم بگیرد که به دشمنی بسیار دور دست مانند کره شمالی حمله بی سابقه هسته ای کند و خشم و آتش را بر مردم آن کشور ببارد، هیچ کس در آمریکا نمی تواند مانع او شود. از این رو، اگر ترامپ ناگهان خشمگین شود، قادر خواهد بود صدها میلیون نفر را در شرق آسیا و همچنین تعداد بیشماری از مردم آمریکا را در جنگ بی مورد هسته ای از بین ببرد.

روزنامه گاردین در گزارشی با اشاره به لفاظی‌های اخیر مدیر جمهور آمریکا علیه کره شمالی و ترساندن جهت حمله به این کشور نوشت: ترامپ ترساندن هسته‌ای واقعی دنیا است و

گاردین در ادامه نوشت: هرچه زیاد راجع به سادگی بیش از حد روند صدور فرمان شلیک سلاح های هسته ای به وسیله رییس جمهور آمریکا و لزوم اجرای این فرمان اطلاعات کسب کنید، بیش از پیش متوجه هولناک بودن این روند می شوید. به عنوان مثال، اگر دونالد ترامپ از شنیدن تهدیدات لفظی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خسته شود، تنها کاری که باید بکند این است که به دستیار سطح پایین ارتشی خود که حامل کیف هسته ای، معروف به فوتبال هسته ای هست، رو کند و از وی بخواهد که این کیف را باز کند. آن وقت ترامپ قادر خواهد بود با استفاده از رمزهای مربوطه که داخل این کیف گنجانده شده است و روش های استفاده از آن نیز به صورت مکتوب در کتابچه ای موسوم به کتاب سیاه توضیح داده شده است هست، از طریق تلفن با اتاق جنگ پنتاگون تماس بگیرد، خود را معرفی کند، رمز هسته ای را بر زبان آورد و سپس دستور شلیک سلاح های هسته ای را به سوی نشانه مورد نظر خود صادر کند. همین.

افسری که در پنتاگون این دستور را دریافت می کند، هیچ اختیاری ندارد که فرمان رییس جمهور را زیر سؤال ببرد یا شخص رییس جمهور را در رابطه با دستور حمله هسته ای که صادر کرده هست، به چالش بکشد. وی تنها موظف به اجرای این دستور است.

هیچ نیازی به مشورت با فرد دیگری، ازجمله وزیر امور خارجه یا وزیر دفاع نیست. ظرف 30 دقیقه موشک های هسته ای به سوی نشانه مورد نظر رییس جمهور شلیک می شود. هیچ راهی نیز جهت بازگرداندن آنها وجود ندارد. تجمیع این همه قدرت در دستان یک فرد، حتی اگر آن فرد، شخص حضرت سلیمان باشد هم بسیار هولناک هست، چه رسد به این که به گفته بروس بلر، یک افسر پیشین شلیک موشک(در آمریکا) این قدرت در دستان شخصی با خصوصیاتی بی ثبات و احساسات زودرنج مثل دونالد ترامپ باشد.

ترامپ ترساندن هسته‌ای واقعی در دنیا است / گاردین

منتقدان آمریکایی امیدوارند ژنرال های ارشد نظامی آمریکا بتوانند مانع صدور چنین فرمانی به وسیله ترامپ شوند. این در حالی است که پیش از این، محافظه کاران آمریکایی امیدوار بودند ژنرال های ارتش محرک نظامی گری رئیسان جمهور دموکرات باشند و آنان را از انفعال در برابر دشمن های آمریکا بازدارند.

به نوشته این روزنامه انگلیسی، این در حالی است که مشتی ژنرال غیرمنتخب که به مناصب خود با آراء مردم آمریکا گمارده نشده اند، قادر نیستند مانع شخص اول سیاست آمریکا شوند که با آراء مردم گزینش شده است هست. تنها نهادی که قادر است مانع چنین حرکات غیرمسئولانه از سوی دونالد ترامپ شود، کنگره آمریکا هست، لیکن اعضای آن با نظر رأی دهندگان آمریکایی گزینش شده است اند. سناتورهای آمریکایی و اعضای مجلس نمایندگان این کشور باید پیش از آن که خیلی دیر شود، ترامپ را استیضاح و از کار برکنار کنند.

روزنامه گاردین در گزارشی با اشاره به لفاظی‌های اخیر مدیر جمهور آمریکا علیه کره شمالی و ترساندن جهت حمله به این کشور نوشت: ترامپ ترساندن هسته‌ای واقعی دنیا است و

البته اگر کنگره آمریکا که تحت کنترل اکثریت جمهوری خواهان هست، تمایلی به انجام این کار از خود نشان ندهد، آن وقت مردم آمریکا باید در انتخابات میان دوره ای کنگره که قرار است در نوامبر 2018 برگزار شود، به نمایندگان دموکراتی که آماده استیضاح ترامپ باشند، رأی دهند و اکثریت کرسی های کنگره را از دست اعضای حزب جمهوری خواه خارج کنند. آن وقت این کنگره تازه قادر خواهد بود ترامپ را استیضاح و وی را برکنار کند. تنها مسئله این است که مشخص نیست آمریکا یا دنیا این همه وقت داشته باشد.

واژه های کلیدی: آمریکا | استفاده | آمریکایی | رییس جمهور | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs