قرض دادن روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

قرض دادن: روزنامه بیرانوند اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید / «حصر» یک مسئله امنیتی است ، ضرغامی

«حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید». این جمله را ضرغامی در جمع زندانیان سیاسی رژیم سابق گفته و در کانال شبکه پیام‌رسان داخلی‌اش منتشر کرده است.

حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید / «حصر» یک مسئله امنیتی است ، ضرغامی

ضرغامی: حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید /«حصر» یک مسئله امنیتی است

عبارات مهم : امنیت

«حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید». این جمله را ضرغامی در جمع زندانیان سیاسی رژیم سابق گفته و در کانال شبکه خبر رسان داخلی اش منتشر کرده است.

شرق نوشت: ضرغامي پيش تر در برنامه دنیا آرا گفته بود: «حصر به هيچ وجه ارتباطي با مقام معظم رهبري نداشت و تصميم شوراي عالي امنيت ملي کشور بود».

او در همان جمع زندانيان سابق ادامه داده است: «مسئله «حصر» یک مسئله امنیتی هست. همان طور که در سال ۸۹ با حضور آقای روحانی در جلسه شورای عالی امنیت ملی به تصویب رسید، هر وقت این شورا با ریاست مدیر جمهور به نتیجه جدیدی برسد قاعدتا پیگیری می شود».

حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید / «حصر» یک مسئله امنیتی است ، ضرغامی

اخيرا محمدرضا تابش، نماینده مجلس و خواهرزاده رئيس دولت اصلاحات، از قول مدیر جمهور پیشین کشور عزیزمان ایران گفته بود: «همان طور که آقای خاتمی هم چند روز پیش گفتند، ظاهرا مسئله برطرف حصر در حد کلان آن از سوی مقام معظم رهبری با رویکرد حل به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است است».

رئيس دولت اصلاحات گفته بود: «نظام و رهبری می خواهند این مسئله حل شود و گشایش هایی هم ایجاد شده است ولی این کافی نیست. باید این مسئله حل شود. هیچ کس حق ندارد در این زمینه بگوید رهبری نمی خواهند این مسئله حل شود».

«حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید». این جمله را ضرغامی در جمع زندانیان سیاسی رژیم سابق گفته و در کانال شبکه پیام‌رسان داخلی‌اش منتشر کرده است.

او در ادامه گفته بود: «معتقدم هنگامی که تصمیم گرفته شد یعنی رهبری و نظام می خواهند این مسئله حل شود و آن تشکیلاتی که باید آن را حل کند، سستی و ناتوانی می کند». برخي اخبار از گوشه و كنار هم مؤید سخن رئيس دولت اصلاحات هست. اينكه كميته اي كه در مجلس براي پيگيري برطرف حصر تشكيل شده است تاكنون موفق به ديدار حسن روحاني نشده است!

الياس حضرتي، عضو فراکسیون امید مجلس، چندي پيش در نامه اي خطاب به روحاني، رئيس شوراي عالي امنيت ملي، نوشته بود: «مطلع هستم که تصمیم گیری در این زمینه با اذن مقامات عالی کشور به شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است است و بسیاری از نهادهای سیاسی و امنیتی کشور هم معترفند که استمرار حصر نه تنها هیچ نفعی جهت کشور ندارد بلکه همه اش خسارت و ضرر و زیان جهت نظام و انقلاب اسلامی است و شخصیت های سیاسی در حصر هم دلبسته انقلاب و نظام و مردمند و هیچ ضرورتی ندارد که علی رغم قانون همچنان در حصر بمانند. امیدوارم جنابعالی با تکیه بر اختیارات قانونی خود و با احساس مسئولیت مضاعف در این زمینه، اقدام به برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی کنید و با اتخاذ تصمیم مناسب جهت برطرف حصر و ازمیان برداشتن محدودیت ها جهت تحقق مطالبات بخش بزرگی از مردم وارد عمل شوید تا زمینه همگرایی زیاد فراهم شود».

رفع حصر نزديك است؟

حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید / «حصر» یک مسئله امنیتی است ، ضرغامی

مسعود پزشکیان هم ۱۴ فروردین، با اشاره به اینکه از مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران وعده هایی، با ایما و اشاره، راجع به حصر شنیده شده است هست، از او خواست به وعده های خود عمل کند. پزشکیان با درخواست جهت حل عنوان حصر به هر شکل که به گفته او، «بزرگان صلاح بدانند»، اشاره کرده و گفته بود که «به نفع مملکت است که این گره گشوده شود و اگر مدبرانه در این زمینه عمل کنیم انسجام داخلی هم زیاد کردن پیدا می کند».

در آخرين اظهارنظر، نوبخت سخنگوي دولت روحاني راجع به مسئله برطرف حصر گفت: «امروز با توجه به شرایط باید کنار هم باشیم و دولت از برطرف حصر حمایت می کند، موضع آقای مدیر جمهور را می بینم و ای کاش بخشی از جامعه تلاش های دولت در این زمینه را می دانست. اینکه ما با برطرف حصر شاهد برخورداری کشور از فرزندانش باشیم، نزدیک است». اگرچه خانواده های موسوی و کروبی بارها از اینکه دولت حسن روحانی اقدام عملی جهت برطرف حصر انجام نداده هست، انتقاد کرده اند. در ماه های گذشته تغییراتی در اوضاع حصر صورت گرفت. چند نفر از فعالان سیاسی به ويژه از ميان اصولگرايان موفق به دیدارهای فردی با مهدی کروبی شده است اند، محدودیت های مربوط به وقت بندی دیدارهای موسوی و رهنورد با دختران ارزش هم برداشته شد.

واژه های کلیدی: امنیت | سیاسی | مقام معظم رهبری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs